Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych
  Kontakt
  Biuletyn

   Linki 
Magnetoterapia
i magnetostymulacja

Wstep
Impulsator MiM-2
PytaniaPrzekonajmy się do magnetoterapii - wyjątkowo skutecznej metody leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Ten rodzaj terapii - polem magnetycznym - jest powszechnie stosowany w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ostatnio również w Polsce wzrasta zainteresowanie tą metodą. Jej prekursorem był James Maxwell, który ponad sto lat temu uzyskał patent na lecznicze wykorzystywanie impulsowego pola magnetycznego. Magnetoterapia znalazła już zastosowanie w kilkunastu działach medycyny, m.in. w ortopedii, reumatologii, chorobach wewnętrznych, uzyskując wysokie uznanie specjalistów. Skuteczność tej metody jest dużo większa w porównaniu z obecnie stosowanymi. W przeciwieństwie do metod konwencjonalnych fizykoterapii, umożliwia ona głębokie, a nie wyłącznie powierzchniowe oddziaływanie na organizm. Co więcej, jest to praktycznie jedyna metoda wskazana i zalecana do stosowania przy stanach zapalnych. Terapia polem magnetycznym jest bezpieczna i może stanowić samodzielną metodę lub mieć istotne znaczenie w procesie kompleksowego leczenia.Magnetoterapia i magnetostymulacja - Miniaturowy impulsator magnetyczny MIM-2
Magnetoterapia i magnetostymulacja - MIM-2 Nr1 w Polsce
   Zupełnie nową propozycją w zakresie leczenia polem magnetycznym jest miniaturowy impulsator magnetyczny MIM-2 firmy MAGNET MEDIC. Urządzenie pozwala na indywidualną terapię praktycznie w każdej sytuacji. W domu, w pracy, w podróży, kiedy tylko odczuwamy dokuczliwy ból lub jesteśmy wyczerpani - możemy poddać się działaniu pulsującego pola magnetycznego.
   Impulsator magnetyczny MIM-2 jmożna stosować w przypadkach wielu schorzeń i dolegliwości. Wyjątkową skuteczność potwierdziły przeprowadzone badania medyczne. Na efekt terapeutyczny nie będziemy czekali długo. Dolegliwości ulegały istotnemu złagodzeniu lub ustępowały zupełnie już po kilku zabiegach. (Urządzenie to posiada świadectwo Ministerstwa Zdrowia). Czy wiecie, że ...

W USA terapia polem magnetycznym stosowana jest w ponad 1000 szpitali, klinik i ośrodków zdrowia w celu usuwania głębokiego bólu, skurczy mięśni, artretyzmu i innych dolegliwości.
Japoński lekarz Kyoichi Nakagawa, ordynator kliniki w Tokio, przeprowadził badania ponad 11 000 chorych cierpiących na sztywność ramion i karku, lumbago, neuralgię, bóle mięśniowe, reumatyzm; aż 95% spośród pacjentów uznało magnetoterapię za metodę bardzo skuteczną.
Odkryto, że magnetyzm jest niezbędnym czynnikiem ludzkiego zdrowia; już pierwsi kosmonauci przekonali się, że pozostając przez pewien czas w przestrzeni pozaziemskiej, cierpieli na skurcze mięśni i utratę wapna kostnego.
Biomagnetyzm stosowany jest np. przez lekarzy ortopedów w celu przyspieszenia, leczenia oraz zrastania się powikłanych złamań.
Co dziesiąty obywatel Japonii stosuje magnetyczny podkład do spania a produkcja przyrządów magnetycznych jest 20-tym co do wielkości, przemysłem Japonii.

Strona główna | Magnetoterapia | Supernauczanie | Aby zdrowiej mieszkać | Wahadła Józefa Baja | Huna | MIND ACTIVATOR | Sklep